Na czym polega Slow Food?

Slow Food to ciekawy trend, który w Polce ma się coraz lepiej. Na czym on polega? Jakich zasad należy tutaj przestrzegać?

Slow Food to nowe podejście do jedzenia

Slow Food to przede wszystkim nowe podejście do jedzenia. Ważną rolę odgrywa tu celebrowanie poszczególnych posiłków, czyli powolne jedzenie. Dzięki temu można delektować się smacznymi potrawami, a jednocześnie na dłużej zapewnić sobie poczucie sytości. Ważne jest tu również samo podejście do gotowania. Posiłki w takim przypadku są przygotowane powoli, bez pośpiechu, a sporządzające je osoby zwracają większą uwagę na to, co pojawia się na ich talerzach. Główny nacisk kładzie się tu na produkty naturalne, wolne od sztucznych barwników oraz konserwantów. Dzięki temu dieta staje się nie tylko ciekawsza, ale i zdrowsza. Takie menu każdemu z nas może wyjść na zdrowie, warto zatem wcielić podstawowe zasady Slow Food w życie.

Catering dietetyczny Częstochowa

Co można zyskać?

Lepsza formę i zgrabniejszą sylwetkę. Slow Food to styl życia, który ułatwia odchudzanie, to również szansa na zapewnienie sobie dobrej formy do późnej staroci. I choć w dzisiejszych, zabieganych czasach, taka filozofia może okazać się sporym wyzwaniem, warto postawić na Slow Food i stosować się do jego podstawowych reguł.